Cüce Palmiye Nedir? Ne İşe Yarar?

Paylaş
Cüce Palmiye Nedir? Ne İşe Yarar?

Cüce Palmiye

Cüce Palmiye Nedir? Ne İşe Yarar?

Cüce Palmiye (Saw palmetto veya Serenoa repens) , Kuzey Amerika'nın güneydoğu bölgelerine özgü ve özellikle Florida, Georgia, Küba ve Bahamalar'da bol miktarda bulunan cüce bir palmiye ağacıdır. Saw palmetto meyvesi uzun zamandır Yerli Amerikalılar tarafından beslenme, idrar söktürücü, yatıştırıcı, afrodizyak ve öksürük azaltıcı özellikleri için kullanılmaktadır.

Cüce Palmiye'nin Prostat ve İdrar Fonksiyonlarına Faydaları

Cüce Palmiye, prostatın yavaş, kanserli olmayan ancak anormal büyümesi ile karakterize edilen tıbbi bir durum olan iyi huylu prostat hiperplazisinin (BPH) tedavisine yardımcı olabilir. Erken araştırmalar, Cüce Palmiye'nin hem tek başına hem de geleneksel ilaç tedavisi ile birlikte kullanıldığında BPH'li erkeklerde idrar akışını artırmaya ve gece idrara çıkmayı azaltmaya yardımcı olabileceğini bildirdi.

Cüce Palmiye'nin Erkeklerde Saç Dökülmesine Faydaları

Saw palmetto, sırasıyla erkeklerde ve kadınlarda erkek ve kadın tipi kellik olarak da bilinen bir tür saç dökülmesi olan androjenik alopesi önlemeye yardımcı olabilir.Testosteronu , bu saç dökülmesine neden olduğuna inanılan androjen tipi bir hormon olan dihidrotestosterona (DHT) dönüştüren enzimi bloke ederek çalıştığı düşünülmektedir DHT gibi daha yüksek androjen hormonlarının saç büyüme döngüsünü kısalttığı ve daha kısa ve daha ince saç tellerinin büyümesine yol açtığı düşünülmektedir.

Cüce Palmiye'nin Diğer Potansiyel Faydaları

Cüce Palmiye’nin faydalı olabileceği düşünülen diğer hastalıklar aşağıda listelenmiştir;
  • Astım
  • Kanser
  • Kronik bronşit
  • Nezle, soğuk algınlığı
  • Öksürük
  • Uykusuzluk
  • Migren
  • Boğaz ağrısı  
Folik Asit Nedir? Ne İşe Yarar?

Folik Asit Nedir? Ne İşe Yarar?

Yaban Mersini Nedir? Ne İşe Yarar?

Yaban Mersini Nedir? Ne İşe Yarar?

Yorum Yaz

Yorumlar onaylandıktan sonra paylaşılmalıdır.

Empty content. Please select article to preview

Bu Ürünleri De Görmenizi İstedik.

Vitacoral'in En İyileri