Kollajen Saçlarınızın Uzamasına ve Güçlenmesine Yardımcı Olur Mu?

Paylaş
Kollajen Saçlarınızın Uzamasına ve Güçlenmesine Yardımcı Olur Mu?

Uzun, sağlıklı saçlara sahip olmak için doğal bir Rapunzel olmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken, doğru ürünlere yatırım yapmak, derinlemesine bakım maskeleri kullanmak ve biraz daha az makas kullanmak gibi rutinler edinmek olacaktır.

Bir de çok gizli olmayan saç sırrı olan kolajen var .Vücudun en bol proteini olan kolajen, saç, cilt, tırnaklar ve bağlar dahil olmak üzere vücudun birçok yerine yapı kazandırır. Ancak biz yaşlandıkça vücuttaki kolajen üretimi önemli ölçüde yavaşladığı için, kolajen takviyeleri kullanmanız önerilir. Saç büyümesine yardımcı olup olmadığı da dahil olmak üzere saç için kolajen hakkında her şeyi bu yazımızda paylaştık.

Kolajen Saç Uzamasına Yardımcı Olur Mu?

Günlük saç derisi masajları ve saç kremleri gibi kolajen kelimesinin de saç büyümesiyle birlikte sıklıkla anıldığını görmüşsünüzdür. Uzmanlar , "Kolajen, saç folikülünü yenileyen doğal bir antioksidandır" diye açıklıyor . "Serbest radikaller (düşün: stres, hava kirleticiler, sigara, alkol vb.) saç köklerine zarar verebilir ve bu da saç dökülmesine neden olabilir." Bilin bakalım bu serbest radikalleri nötralize etmeye ne yardımcı oluyor? Tabii ki, kolajen.

 

Kolajen, saç büyümesine başka şekillerde yardımcı olur. Dermatologlar, "Kolajen, yeni proteinler ve bileşikler oluşturmak için kullanılan amino asitlere parçalanır" diyor . Saçınız esas olarak keratin adı verilen bir proteinden oluştuğundan, vücudunuz onu oluşturmak için birkaç amino asit kullanır ve bu amino asitlerin çoğu kollajende bulunur. Bu, kolajenin saç sağlığını besleyerek saç büyümesini desteklemeye yardımcı olduğu anlamına gelir.

 

Saç İçin En İyi Kolajen Tipi Hangisidir?

Tüm kolajen tozları aynı değildir. Cildiniz için iyi olan şey, saçınıza doğru uyumu sunmayabilir. Yani saçlarınız için bir kolajen takviyesi ararken buna dikkat etmelisiniz. Örneğin,  hidrolize kolajen peptitler saç uzamasına daha etkili bir biçimde yardımcı olur. Kolajen Tip 1 ve 3 hücrelerdeki nemi kapatır, saç yapısını ve sağlığını iyileştirir ve elastik ve parlak hale getirir.

 

Biotin Mi Yoksa Kolajen Mi Saç İçin Daha İyi?

Biotin ve kolajen; her ikisi de saç sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Biotin ile başlayaylım,  güzellik faydaları için kanıtlanmış faydaları olan bu B vitamini türevi suda çözünen önemli bir vitamindir. Yağ hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur ve sebum üretimini düzenler. Yeterince biyotin almıyorsanız, şu belirtilerle karşılaşabileceğinizi söylüyor: artan cilt hassasiyeti, kepek ve aşırı sebum üretimi. Kolajen ise protein seviyelerini artırarak saç yapısını iyileştirir. İkisi arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, iyi haber şu ki, zorunda değilsiniz!

 

Vitacoral Collagen içeriğinde 10g Kolajen Peptit ile birlikte 2500 mcg Biotin içerir ve kolajenin saça etkilerini maksimuma çıkarır. Bununla birlikte E vitamini ve Çinko ile etkileri hızlandırır.

Vitaminler Sağlığınıza Nasıl Olumlu Etki Eder?

Vitaminler Sağlığınıza Nasıl Olumlu Etki Eder?

Kolajen Takviyeleri Günün Hangi Saatinde Kullanılmalı?

Kolajen Takviyeleri Günün Hangi Saatinde Kullanılmalı?

Yorum Yaz

Yorumlar onaylandıktan sonra paylaşılmalıdır.

Empty content. Please select article to preview

Bu Ürünleri De Görmenizi İstedik.

Vitacoral'in En İyileri