Hangi Vitaminlerin Eksikliği Uykusuzluğa Sebep Olur?

Paylaş
Hangi Vitaminlerin Eksikliği Uykusuzluğa Sebep Olur?

Uykusuzluğa neden olan vitaminler olduğunu biliyor muydunuz ?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, uyku eksikliği sizi sinirli yapabilir ve dikkatinizi ve verimliliğinizi etkileyebilir. Stres, beslenme ve hareket eksikliği gibi çeşitli faktörlerin tümü uykusuzluğa katkıda bulunabilirken, bazı vitaminlerin de uyku kalitenize zarar verebileceğini keşfetmek sizi şaşırtabilir.


B12 vitamini


B12 vitamininin uyku fazı bozukluğunu önlemeye yardımcı olduğu çok sayıda çalışmada gözlemlenmiştir. Düşük B12 vitamini ayrıca depresyona yol açan faktörlerden biri olan daha yüksek depresyon riskiyle ilişkilendirilmiştir.


D vitamini


Birçok çalışma, D vitamini ile uyku kalitesi arasında bağlantı kurmaktadır. Çeşitli araştırmalar, kanınızdaki yeterli D vitamini eksikliğini daha yüksek, daha kötü uyku kalitesi riskiyle ilişkilendirir. Öte yandan, yüksek dozda D vitamini tüketimi, uyku döngünüzü kontrol eden hormon olan melatonin düzeylerinin düşmesiyle ilişkili olabilir.

C vitamini

C vitamini uykunuzun süresini ve kalitesini etkileyebilir ve vücuttaki C vitamini eksikliği veya düşüklüğü, daha kısa, daha az rahat bir uykuya yol açabilir.


B6 vitamini

B6 vitamini, çeşitli bedensel aktiviteler için hayati önem taşır. Örneğin, immünolojik sağlık ve bilişsel büyüme ve işleve yardımcı olur. Çeşitli çalışmalar ayrıca B6 vitamininin uykuya yardımcı olduğunu ve rüyaları etkilediğini keşfetti.


E vitamini


E Vitamini, vücudunuzun hücrelerini hasardan korumaya ve uyku ile ilgili sağlık sorunlarına yardımcı olan etkili bir antioksidandır. E vitamini eksikliği nedeniyle yaşayabileceğiniz uyku yoksunluğunun bazı yaygın yan etkileri arasında hafıza kaybı ve zihinsel bozulma yer alır.

Vitacoral Multivitaminlerinin formülasyonu, günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı ihtiyaç duyduğunuz miktarda almanız için özel olarak hazırlanmıştır.
.

Zayıflama Çayları Kullanmak Tehlikeli Midir? Vücuda Etkileri Nelerdir?

Zayıflama Çayları Kullanmak Tehlikeli Midir? Vücuda Etkileri Nelerdir?

Ramazan Ayında Multivitamin Takviyeleri Ne Zaman Alınmalı?

Ramazan Ayında Multivitamin Takviyeleri Ne Zaman Alınmalı?

Yorum Yaz

Yorumlar onaylandıktan sonra paylaşılmalıdır.

Empty content. Please select article to preview

Bu Ürünleri De Görmenizi İstedik.

Vitacoral'in En İyileri